BIP Dębowa Kłoda

„Otwórz się na pomoc”?>

„Otwórz się na pomoc”

„Otwórz się na pomoc”

Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Dębowej Kłodzie  w ramach działań profilaktycznych realizuje interaktywny projekt o uzależnieniu od alkoholu, Internetu i gier komputerowych ,,Otwórz się na pomoc”

Gmina Dębowa Kłoda  przyłączyła się  do  kampanii promocyjnej „Otwórz się na pomoc” o uzależnieniu od Internetu i gier komputerowych. Program  ma za zadanie pomóc zmierzyć się z zagrożeniami jakie niesie Internet. Dzieci i młodzież bardzo często uzależniają się od gier komputerowych, od Internetu oraz są narażone na przemoc oraz internetowy hejt. Często uzależnienia powodują poważne problemy i mają wpływ na życie osób uzależnionych i ich rodzin.

Film interaktywny pn. „Otwórz się na pomoc” jest to opowieść  wymagająca od uczestnika akcji (podobnej jak w życiu) podejmowania ważnych decyzji. Od decyzji gracza zależy jak potoczy się historia. W kampanii promocyjnej możemy, w stworzonym  specjalnym dziale „Prawdziwe historie”, posłuchać aktorów przedstawiających rzeczywiste  historie dzieci które musiały zmierzyć się z uzależnieniem od alkoholu, hejtem i przemocą w sieci, a także uzależnieniem od Internetu.  .

Zapraszamy rodziców i dzieci do połączenia przyjemnego z pożytecznym i zagrania w tą nietypową grę, pokierowania losem bohatera filmu  – chłopaka uzależnionego od gier komputerowych, aby przekonać się jakie wybory przybliżają go do rodziny, a jakie sprawiają, że pogłębia się on w swoich negatywnych przyzwyczajeniach.

Projekt „Otwórz się na pomoc” – Uzależnienie od alkoholu to druga część interaktywnego filmu poświęconego profilaktyce uzależnień.

Projekt składa się z dwóch części. Pierwszą z nich jest 5-7 minutowy grywalny oraz interaktywny film poświęcony uzależnieniu młodzieży od alkoholu. Widzowie projektu pokierują w nim losem nastolatka wkraczającego w pełnoletność (tym razem aż 4 warianty do wyboru). Dorastający bohater będzie musiał zmierzyć się z własnymi słabościami oraz rodzinnym problemem alkoholowym.

Użytkownik projektu w trakcie filmu będzie musiał dokonać szeregu wyborów. Podjęte przez niego decyzje wpłyną na ciąg zdarzeń. Zadaniem widzów jest podejmowanie takich decyzji, które nie skierują bohatera w kierunku nałogu. A tych, na drodze brakować nie będzie. Próba zaimponowania rówieśnikom, okres buntu, problemy w domu to tylko niektóre z przeszkód, które staną na drodze naszego bohatera.

Druga część projektu pt. ”Posłuchaj historii” to miejsce wymiany doświadczeń. Dostępne są w nim prawdziwe historie opowiedziane przez rodziców nastolatków, mających problem z uzależnieniem od alkoholu.

 Otwórz się z nami na pomoc! 

Otwórz się na pomoc – cz. 1 uzależnienie dzieci i młodzieży od Internetu i gier komputerowych

Otwórz się na pomoc – cz. 2 przeciwdziałanie uzależnieniu młodzieży od alkoholu