BIP Dębowa Kłoda?>

Remont instalacji wodociągowej

Szanowni Państwo!
W związku z problemami z wodą szczególnie w okresie letnim, gdzie jej zużycie wzrasta
3- krotnie oraz innymi problemami z dostawą wody oraz w związku z tym, ze instalacja była stara , powyżej 30 lat , a także korozją rur , gdzie rury stalowe zmieniły swoją średnicę o polowe a niektóre więcej, jak również tworzeniem się bakterii postanowiliśmy ze względu na Państwa zdrowie i utrudnienia z dostawą wody zrobić kompleksowy remont Instalacji znajdującej się na hydroforni w Dębowej Kłodzie .
W ramach remontu zostały wymienione wszystkie rury łączące , 3 zbiorniki wyrównawcze z ujęciem wody tj. kolektor główny doprowadzający wodę ze zbiorników wodnych do zestawu hydoforowego, który podaje wodę bezpośrednio w sieć. Wymieniono wszystkie zasuwy na nowe w ilość 9 szt. Wykonano również nowe połączenia wyrównywania poziomów pomiędzy zbiornikami. Zrobiliśmy wyczyszczone zbiorniki wewnątrz .
Koszt remontu wyniósł około:
100 000 zł .
W związku z tym, że prace wykonaliśmy we własnym zakresie koszt obniżyliśmy o połowę.
Moi pracownicy o godzinie 2 w nocy rozpoczęli pracę i przez trzy godziny wykonali przełączenie do nowej instalacji. Myślę, że nawet Państwo nie zauważyli, ze była przerwa w dostawie wody.
Bardzo serdecznie dziękuje moim pracownikom za bardzo profesjonalne wykonanie tego remontu. Dziękuję za Wasz trud i wysiłek w tym zimnym już okresie. Jestem z Was dumna. Cieszę się, że mam tak odpowiedzialnych pracowników.
Tak wyglądała stara instalacja, a niżej wstawiane nowe elementy już plastykowe.
 
Grażyna Lamczyk
Wójt Gminy Dębowa Kłoda