BIP Dębowa Kłoda

Warsztaty kulinarne dofinansowane z Programu Operacyjnego „Rybactwo i Morze”?>

Warsztaty kulinarne dofinansowane z Programu Operacyjnego „Rybactwo i Morze”

W dniu 8 września br. odbyły się kolejne warsztaty kulinarne zorganizowane przez Gminę Dębowa Kłoda w związku z realizacją projektu  pn.„Warsztaty kulinarne dla mieszkańców gminy Dębowa Kłoda jako sposób na promocję obszaru LGR objętego LSR”  dofinansowanego z Programu Operacyjnego „Rybactwo i Morze” w ramach Priorytetu 4. Zwiększenie zatrudnienia i spójności terytorialnej, działanie 4.2 „Realizacja lokalnych strategii rozwoju kierowanych przez społeczność”.

Piękna pogoda przysłużyła się do tego, że warsztaty kulinarne odbyły się zgodnie z założeniami na świeżym powietrzu, pod namiotem zakupionym w ramach projektu. Panie miały możliwość nauczyć się przygotowywania dań rybnych i nie tylko. Dania samym wyglądem przyciągało „oko” i było rozkoszą dla podniebienia.  Na koniec przeprowadzonych warsztatów kulinarnych został zorganizowany konkurs kulinarny dla uczestników na najlepiej przyrządzoną potrawę.  Realizacja przedsięwzięcia na otwartej przestrzeni zachęciła pobliskich mieszkańców do degustacji wykonanych potraw, co przyczyniło  się do większej promocji i upowszechniania rybactwa.

Dla najmłodszych pociech odbyła się pogadanka z zakresu sztuki chowu i hodowli ryb, w tym także historii rybołówstwa, kultury i przyrody obszaru LSR przez osobę posiadającą doświadczenie z zakresu ryb, a po niej został przeprowadzony konkurs plastyczny w ramach którego uczestnicy otrzymali gry edukacyjne, puzzle i albumy.