Dni Otwarte Funduszy Europejskich

Dni Otwarte Funduszy Europejskich
05
05
2023

Dni Otwarte Funduszy Europejskich (DOFE) to coroczne święto związane z Funduszami Europejskimi, któremu towarzyszą spotkania z Beneficjentami, koncerty, pikniki. Organizowane jest ono przez Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej we wszystkich regionach Polski. Wydarzenie ma pokazać jak zmieniło się nasze otoczenie dzięki funduszom unijnym. W tym roku finał jubileuszowej – X edycji DOFE, przypada na 14 maja. Już dzisiaj Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski zaprasza wszystkich mieszkańców do Parku rekreacji Zoom Natury w Janowie Lubelskim. Nie zabraknie atrakcji dla dorosłych, młodzieży, czy rodzin z dziećmi. Odbędą się także koncerty: zespołu LemON i Kamila Bednarka.

Zoom Natury w Janowie Lubelskim

Podobnie jak w poprzednich latach, Departament Zarządzania Programami Regionalnymi Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego w Lublinie, organizuje wydarzenia prezentujące projekty Beneficjentów Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020. Ich celem jest udostępnienie szerokiej publiczności informacji o zrealizowanych przedsięwzięciach, sfinansowanych przy pomocy Funduszy Europejskich (FE). DOFE jest także częścią prowadzonej przez Komisję Europejską kampanii #EUinmyregion. Pozwala ona bliżej poznać różnorodność projektów realizowanych przy wsparciu dotacji unijnych.

Udział Beneficjentów FE w „Dniach Otwartych” jest także doskonałą okazją do promocji tych podmiotów jak również ich działalności. W tym roku w Janowie Lubelskim na terenie Parku rekreacji Zoomu Natury 14 maja br. będzie można wspólnie bawić się, a także zapoznać z ofertą miejsc, obiektów, produktów, jakie oferują Beneficjenci z naszego regionu. Chodzi o efekty przedsięwzięć zrealizowanych dzięki pieniądzom z Unii Europejskiej.

Miasteczko europejskie

O godz. 14.00 uczestników i gości oficjalnie przywita gospodarz DOFE w województwie lubelskim Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski.

Wszystkich chętnych zapraszamy już od godz. 12.00 na teren Parku rekreacji Zoom-u Natury, gdzie na małej scenie, do godz.18.00, odbywać się będą konkursy, quizy, zabawy, a także pokazy tańca i występy: Teatru Muzycznego w Lublinie oraz podopiecznych Janowskiego Ośrodka Kultury.

Jednocześnie na terenie Parku Kreatywnego Zoom-u Natury dostępna będzie strefa gier i zabaw: dmuchańce, zabawy z animatorami, a także zwiedzanie Laboratoriów Zoom-u Natury, pokazy egzotycznych zwierząt oraz projekcje filmowe. Na wszystkie atrakcje i zabawy ze sceny zapraszać będzie animator, który zadba o wspaniałą atmosferę i nie pozwoli, żeby ktokolwiek się nudził. Nie zabraknie także lekcji o Funduszach Europejskich i Unii Europejskiej, a także quizów z nagrodami.

Podczas wydarzenia będzie można odwiedzić stoisko promujące zasady równościowe, w ramach którego doświadczeni trenerzy przeprowadzą symulacje różnych rodzajów niepełnosprawności, w tym wzroku, słuchu i ruchu. Ciekawostką będzie też Stacja Energorowerów. W ramach tego stoiska, obok świetnej zabawy, najmłodsi dowiedzą się czym jest energia odnawialna i jak ważna jest dla naszego otoczenia pod kątem jej pozytywnego wpływu na środowisko.

Na miejscu swoje stoiska zaprezentują Beneficjenci funduszy unijnych, gdzie będzie można m.in. skorzystać z symulatorów związanych z jazdą samochodem, zapoznać się z ofertą i przedsięwzięciami, jakie zrealizowali Beneficjenci FE z naszego regionu, obejrzeć pokazy sprzętu strażackiego, zmierzyć poziom cukru, czy zbadać ciśnienie. Na miejscu dostępni będą także eksperci z zakresu Funduszy Europejskich, którzy odpowiedzą na każde pytanie związane ze środkami unijnymi.

Koncerty gwiazd

Od godz. 18.00 na dużej scenie DOFE na terenie Parku rekreacji Zoom Natury wystąpi zespół LemON, a od godz. 19.30 – Kamil Bednarek. Wydarzenie zakończy pokaz laserowy związany z Unią Europejską, o godz. 21.00. Partnerami wydarzenia są: Park rekreacji Zoom Natury i Janowski Ośrodek Kultury.

Dostęp do wszystkich atrakcji DOFE jest bezpłatny. Serdecznie wszystkich zapraszamy!

 

Plakat

Autor: Gmina Dębowa Kłoda
Powrót
{$static.static_content} {if !empty({$static.files})} {$static.files} {/if}