Dni Otwarte Funduszy Europejskich

Kawałek plakatu
05
05
2023

Dni Otwarte Funduszy Europejskich (DOFE) to coroczne święto związane z Funduszami Europejskimi, któremu towarzyszą spotkania z Beneficjentami, koncerty, pikniki. Organizowane jest ono przez Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej we wszystkich regionach Polski. Wydarzenie ma pokazać jak zmieniło się nasze otoczenie dzięki funduszom unijnym. W tym roku finał jubileuszowej – X edycji DOFE, przypada na 14 maja. Już dzisiaj Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski zaprasza wszystkich mieszkańców do Parku rekreacji Zoom Natury w Janowie Lubelskim. Nie zabraknie atrakcji dla dorosłych, młodzieży, czy rodzin z dziećmi. Odbędą się także koncerty: zespołu LemON i Kamila Bednarka.

Zoom Natury w Janowie Lubelskim

Podobnie jak w poprzednich latach, Departament Zarządzania Programami Regionalnymi Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego w Lublinie, organizuje wydarzenia prezentujące projekty Beneficjentów Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020. Ich celem jest udostępnienie szerokiej publiczności informacji o zrealizowanych przedsięwzięciach, sfinansowanych przy pomocy Funduszy Europejskich (FE). DOFE jest także częścią prowadzonej przez Komisję Europejską kampanii #EUinmyregion. Pozwala ona bliżej poznać różnorodność projektów realizowanych przy wsparciu dotacji unijnych.

Udział Beneficjentów FE w „Dniach Otwartych” jest także doskonałą okazją do promocji tych podmiotów jak również ich działalności. W tym roku w Janowie Lubelskim na terenie Parku rekreacji Zoomu Natury 14 maja br. będzie można wspólnie bawić się, a także zapoznać z ofertą miejsc, obiektów, produktów, jakie oferują Beneficjenci z naszego regionu. Chodzi o efekty przedsięwzięć zrealizowanych dzięki pieniądzom z Unii Europejskiej.

Miasteczko europejskie

O godz. 14.00 uczestników i gości oficjalnie przywita gospodarz DOFE w województwie lubelskim Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski.

Wszystkich chętnych zapraszamy już od godz. 12.00 na teren Parku rekreacji Zoom-u Natury, gdzie na małej scenie, do godz.18.00, odbywać się będą konkursy, quizy, zabawy, a także pokazy tańca i występy: Teatru Muzycznego w Lublinie oraz podopiecznych Janowskiego Ośrodka Kultury.

Jednocześnie na terenie Parku Kreatywnego Zoom-u Natury dostępna będzie strefa gier i zabaw: dmuchańce, zabawy z animatorami, a także zwiedzanie Laboratoriów Zoom-u Natury, pokazy egzotycznych zwierząt oraz projekcje filmowe. Na wszystkie atrakcje i zabawy ze sceny zapraszać będzie animator, który zadba o wspaniałą atmosferę i nie pozwoli, żeby ktokolwiek się nudził. Nie zabraknie także lekcji o Funduszach Europejskich i Unii Europejskiej, a także quizów z nagrodami.

Podczas wydarzenia będzie można odwiedzić stoisko promujące zasady równościowe, w ramach którego doświadczeni trenerzy przeprowadzą symulacje różnych rodzajów niepełnosprawności, w tym wzroku, słuchu i ruchu. Ciekawostką będzie też Stacja Energorowerów. W ramach tego stoiska, obok świetnej zabawy, najmłodsi dowiedzą się czym jest energia odnawialna i jak ważna jest dla naszego otoczenia pod kątem jej pozytywnego wpływu na środowisko.

Na miejscu swoje stoiska zaprezentują Beneficjenci funduszy unijnych, gdzie będzie można m.in. skorzystać z symulatorów związanych z jazdą samochodem, zapoznać się z ofertą i przedsięwzięciami, jakie zrealizowali Beneficjenci FE z naszego regionu, obejrzeć pokazy sprzętu strażackiego, zmierzyć poziom cukru, czy zbadać ciśnienie. Na miejscu dostępni będą także eksperci z zakresu Funduszy Europejskich, którzy odpowiedzą na każde pytanie związane ze środkami unijnymi.

Koncerty gwiazd

Od godz. 18.00 na dużej scenie DOFE na terenie Parku rekreacji Zoom Natury wystąpi zespół LemON, a od godz. 19.30 – Kamil Bednarek. Wydarzenie zakończy pokaz laserowy związany z Unią Europejską, o godz. 21.00. Partnerami wydarzenia są: Park rekreacji Zoom Natury i Janowski Ośrodek Kultury.

Dostęp do wszystkich atrakcji DOFE jest bezpłatny. Serdecznie wszystkich zapraszamy!

 

Plakat

Autor: Gmina Dębowa Kłoda
Powrót
Transmisja Sesja Rady Gminy online

Ikona Kamera

Gospodarowanie odpadami
Ikona worek na śmieci
Nieodpłatna Pomoc Prawna
Ikona pomoc prawna
Dokumenty do pobrania
Ikona dokumenty
Odnawialne Źródła Energii

Ikona odnawialne źródła energii