Informacja o konkursie ,,Moje bezpieczne środowisko”

Informacja o konkursie ,,Moje bezpieczne środowisko”
09
08
2023

Trwający okres wakacyjny oznacza okres wolny od nauki, a także okres urlopowy, a co za tym idzie wzrasta zainteresowanie organizacją wypoczynku, aby aktywnie spędzić wolny czas oraz korzystać z walorów przyrody. Podczas aktywnego spędzania czasu warto pamiętać o swoim bezpieczeństwie, a także o ochronie środowiska oraz zmniejszeniu negatywnego wpływu na środowisko naturalne.

Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie wraz z Komendą Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Parczewie oraz wszystkimi komendami miejskimi i powiatowymi woj. lubelskiego, a także Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska  i Gospodarki Wodnej w Lublinie zapraszają do udziału w konkursie młodzież w wieku  15-19 lat z terenu województwa lubelskiego pn. ,,Moje bezpieczne środowisko”. 

Konkurs rozpoczyna się 5 września 2023 r. i trwa do 28 września 2023 r. Celem konkursu jest zwrócenie uwagi na bezpieczeństwo pożarowe w środowisku naturalnym 
i ekologicznym, życie lasu, bezpieczny wypoczynek nad wodą i w górach z uwzględnieniem aspektów ochrony przyrody i środowiska, a także podniesienie świadomości mieszkańców woj. lubelskiego na temat właściwego zachowania oraz właściwych postaw związanych 
z ochroną przeciwpożarową oraz ochroną środowiska.

W ramach trzech kategorii konkursowych: 

I – Bezpieczeństwo pożarowe i ekologiczne, 

II – Życie lasu, w tym niebezpieczne zwierzęta żyjące w lasach polskich, 

III – Bezpieczny wypoczynek w górach i nad wodą, 

należy przygotować pracę multimedialną (film, prezentacja multimedialna, animacja). Każda z prac konkursowych powinna zawierać nawiązanie do działalności Państwowej Straży Pożarnej oraz ochrony środowiska. Prace multimedialne należy przygotować przez dwuosobowe zespoły.

Każda KM/KP PSP woj. lubelskiego wybierze zwycięzców etapu powiatowego (etap I), którzy zostaną zakwalifikowani do etapu wojewódzkiego. Autorzy najlepszych prac etapu powiatowego otrzymają również nagrody w postaci gadżetów strażackich i innych. Na etapie wojewódzkim (etap II), spośród laureatów I etapu Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie wybierze najlepszą pracę, która zostanie opublikowana na stronach Internetowych oraz portalach społecznościowych Komend Powiatowych/Miejskich PSP woj. lubelskiego. Ponadto, zwycięzcy otrzymają skutery elektryczne, a za dwa kolejne miejsca przewidziano hulajnogi elektryczne oraz tablety.

Prace należy nadsyłać do odpowiednich Komend Miejskich/Powiatowych Państwowej Straży Pożarnej woj. lubelskiego. O miejscu złożenia pracy decyduje miejsce zamieszkania uczestnika konkursu.

Regulamin konkursu wraz z załącznikami dostępny jest do pobrania poniżej.

 

Ikona pdf REGULAMIN KONKURSU 2023, plik: Rozszerzenie: pdf, Rozmiar: [ 215,05 kB ]

Ikona pdf Załącznik nr 1 - KARTA ZGŁOSZENIOWA DO KONKURSU, plik: Rozszerzenie: pdf, Rozmiar: [ 147,43 kB ]

Ikona pdf Załącznik nr 2 - OŚWIADCZENIE AUTORA PRACY RODZICA, plik: Rozszerzenie: pdf, Rozmiar: [ 137,22 kB ]  

Ikona pdf Plakat_moje-bezpieczne-srodowisko, plik: Rozszerzenie: pdf, Rozmiar: [ 14,82 MB ]

Plakat z informacjami

 

 

 

Autor: Ewa Urban

Tagi:

konkurs, 

Powrót
{$static.static_content} {if !empty({$static.files})} {$static.files} {/if}