Informacja o konkursie ,,Moje bezpieczne środowisko”

Kawałek plakatu
09
08
2023

Trwający okres wakacyjny oznacza okres wolny od nauki, a także okres urlopowy, a co za tym idzie wzrasta zainteresowanie organizacją wypoczynku, aby aktywnie spędzić wolny czas oraz korzystać z walorów przyrody. Podczas aktywnego spędzania czasu warto pamiętać o swoim bezpieczeństwie, a także o ochronie środowiska oraz zmniejszeniu negatywnego wpływu na środowisko naturalne.

Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie wraz z Komendą Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Parczewie oraz wszystkimi komendami miejskimi i powiatowymi woj. lubelskiego, a także Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska  i Gospodarki Wodnej w Lublinie zapraszają do udziału w konkursie młodzież w wieku  15-19 lat z terenu województwa lubelskiego pn. ,,Moje bezpieczne środowisko”. 

Konkurs rozpoczyna się 5 września 2023 r. i trwa do 28 września 2023 r. Celem konkursu jest zwrócenie uwagi na bezpieczeństwo pożarowe w środowisku naturalnym 
i ekologicznym, życie lasu, bezpieczny wypoczynek nad wodą i w górach z uwzględnieniem aspektów ochrony przyrody i środowiska, a także podniesienie świadomości mieszkańców woj. lubelskiego na temat właściwego zachowania oraz właściwych postaw związanych 
z ochroną przeciwpożarową oraz ochroną środowiska.

W ramach trzech kategorii konkursowych: 

I – Bezpieczeństwo pożarowe i ekologiczne, 

II – Życie lasu, w tym niebezpieczne zwierzęta żyjące w lasach polskich, 

III – Bezpieczny wypoczynek w górach i nad wodą, 

należy przygotować pracę multimedialną (film, prezentacja multimedialna, animacja). Każda z prac konkursowych powinna zawierać nawiązanie do działalności Państwowej Straży Pożarnej oraz ochrony środowiska. Prace multimedialne należy przygotować przez dwuosobowe zespoły.

Każda KM/KP PSP woj. lubelskiego wybierze zwycięzców etapu powiatowego (etap I), którzy zostaną zakwalifikowani do etapu wojewódzkiego. Autorzy najlepszych prac etapu powiatowego otrzymają również nagrody w postaci gadżetów strażackich i innych. Na etapie wojewódzkim (etap II), spośród laureatów I etapu Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie wybierze najlepszą pracę, która zostanie opublikowana na stronach Internetowych oraz portalach społecznościowych Komend Powiatowych/Miejskich PSP woj. lubelskiego. Ponadto, zwycięzcy otrzymają skutery elektryczne, a za dwa kolejne miejsca przewidziano hulajnogi elektryczne oraz tablety.

Prace należy nadsyłać do odpowiednich Komend Miejskich/Powiatowych Państwowej Straży Pożarnej woj. lubelskiego. O miejscu złożenia pracy decyduje miejsce zamieszkania uczestnika konkursu.

Regulamin konkursu wraz z załącznikami dostępny jest do pobrania poniżej.

 

Ikona pdf REGULAMIN KONKURSU 2023, plik: Rozszerzenie: pdf, Rozmiar: [ 215,05 kB ]

Ikona pdf Załącznik nr 1 - KARTA ZGŁOSZENIOWA DO KONKURSU, plik: Rozszerzenie: pdf, Rozmiar: [ 147,43 kB ]

Ikona pdf Załącznik nr 2 - OŚWIADCZENIE AUTORA PRACY RODZICA, plik: Rozszerzenie: pdf, Rozmiar: [ 137,22 kB ]  

Ikona pdf Plakat_moje-bezpieczne-srodowisko, plik: Rozszerzenie: pdf, Rozmiar: [ 14,82 MB ]

Plakat z informacjami

 

 

 

Autor: Ewa Urban

Tagi:

konkurs, 

Powrót
Transmisja Sesja Rady Gminy online

Ikona Kamera

Gospodarowanie odpadami
Ikona worek na śmieci
Nieodpłatna Pomoc Prawna
Ikona pomoc prawna
Dokumenty do pobrania
Ikona dokumenty
Odnawialne Źródła Energii

Ikona odnawialne źródła energii