Niepodległa - bezpłatna wystawa i spot okolicznościowy w hołdzie Rodzinie Ulmów

Niepodległa - bezpłatna wystawa i spot okolicznościowy w hołdzie Rodzinie Ulmów
05
09
2023

W niedzielę 10 września 2023 roku w Markowej będzie miała miejsce beatyfikacja Rodziny Ulmów. W związku z tym wydarzeniem, w całej Polsce odbędą się uroczystości związane z upamiętnieniem rodziny, która za pomoc Żydom podczas II wojny światowej zapłaciła najwyższą cenę. W planach obchodów są między innymi: wystawy, koncerty, konkursy i konferencje naukowe.

WYSTAWA Z OKAZJI BEATYFIKACJI RODZINY ULMÓW
Wystawa „Ulmowie. Nie ma większej miłości” opowiada historię Józefa Ulmy, jego żony Wiktorii i potomstwa: Stasi, Basi, Władzia, Franusia, Antosia, Marysi oraz siódmego, nienarodzonego dziecka. Polska rodzina została zamordowana za pomoc Żydom w okresie II wojny światowej wraz z osobami, które ukrywali: Saulem Goldmanem i jego czterema synami, Baruchem, Mechelem, Joachimem i Mojżeszem Fejwelem, dwiema córkami i wnuczką Chaima Goldmana z Markowej – Leą Didner z córką Reszlą oraz Gołdą (Gienią) Grünfeld.

W niedzielę 10 września 2023 roku w Markowej będzie miała miejsce beatyfikacja Rodziny Ulmów. W związku z tym wydarzeniem, w całej Polsce odbywają się uroczystości o charakterze religijnym i kulturalnym. Wystawa „Ulmowie. Nie ma większej miłości” stworzona przez pracowników Biura „Niepodległa” może być eksponowana w dowolnym miejscu. Z przygotowanych plików może skorzystać każdy m.in.: instytucje kultury, jednostki samorządu terytorialnego, szkoły, domy kultury, organizacje pozarządowe jak i osoby prywatne. Wystawę wystarczy pobrać i wydrukować w dowolnej wielkości na dowolnym nośniku albo opublikować na swojej stronie internetowej. Materiały zostały przygotowane w rozmiarze B1 (100 cm x 70 cm), jednak doskonałą jakość zachowują także w mniejszych formatach.

Więcej pod linkiem: https://niepodlegla.gov.pl/o-niepodleglej/wystawa-ulmowie-nie-ma-wiekszej-milosci-do-pobrania/

 

Autor: Ewa Urban
Powrót
{$static.static_content} {if !empty({$static.files})} {$static.files} {/if}