ATRAKCJE ZOOPARKU:

Kawałek plakatu
22
09
2023

Alpaki, warany, kameleony, gekony, węże i pająki, rasowe koty i króliki, jeże, kuce, krowy, konie, rozbrykane koziołki, owce, osły, papugi i kanarki. Do tego wiele gatunków drobiu ozdobnego, gołębi, gryzoni, owadów i stworzeń wodnych. Te i inne zwierzęta będziecie mogli spotkać podczas tegorocznej edycji Lubelskiej Wystawy Zoologicznej ZOOPARK, która w dniach 7-8 października 2023  roku zagości w dwóch halach wystawienniczych w Targach Lublin.

Wystawa Kotów Rasowych
To będzie nie lada gratka dla wielbicieli kotów. Międzynarodowy Klub Miłośników Kotów Brytyjskich Krótkowłosych przygotowuje dla Was Wystawę Kotów Rasowych, na której będziecie mogli podziwiać ponad 100 niesamowitych osobników kotów brytyjskich krótkowłosych oraz pozostałych ras uznawanych przez World Cat Federation, m.in. Maine Coon, koty syberyjskie, koty Selkirk Rex, kot sfinks, koty syjamskie.

Zwierzęta zagrodowe
Podczas ZOOPARKU będziecie mieli okazję, aby z bliska zobaczyć i nawet pogłaskać zwierzęta, których często nie macie sposobności widywać na co dzień. Krowy, kozy owce, konie.Odwiedzą nas m.in.: szlachetny koń polski, kuc feliński, kuc miniaturowy,  kuc lokowany Miniature curly horse, kuc falabella, kuc appaloosa, kuc szetlandzki. Waszą uwagę z pewnością przyciągną sympatyczne alpaki oraz uparte osły, w tym największy i najrzadziej występujący z nich osioł poitou. Nie zabraknie również żwawych kóz i puchatych owiec w tym podobnych umaszczeniem do uwielbianego przez dzieci Baranka Shaun owiec walizerskich.

Ptaki egzotyczne i drapieżne
Ptaki egzotyczne na wyciągnięcie ręki. W strefie ptactwa egzotycznego zaprezentują się kolorowe kanarki, chętne do rozmowy papugi oraz sowy. Eksplozja barw i  melodyjne ptasie trele – tak w wielkim skrócie można opisać papugi i kanarki, które będziecie mogli obejrzeć podczas ZOOPARKU w strefie ptaków egzotycznych. Pojawi się również bliska przyjaciółka Harry’ego Pottera - sowa śnieżna. Jedna z najokazalszych gatunków sów.

Strefa terrarystyki
Niewątpliwą atrakcją wydarzenia będzie olbrzymia wystawa terrarystyczna. Pytony, warany, żółwie, jaszczurki – to tylko część mieszkańców terrariów, których spotkacie na ZOOPARKU. Swoją obecność zapowiedziały też agamy, kameleony, gekony, a nawet żaby. Oprócz tego czeka na Was ponad 100 osobników tropikalnych pająków, w tym największy ptasznik na świecie – ptasznik goliat. Zobaczycie także największego pytona w Polsce.

Motyle
Zobacz przepiękne okazy motyli! Motylarnia będzie oferować wyjątkowo atrakcyjne i bardzo kolorowe wspomnienia dla wszystkich odwiedzających. Dzięki kolorowym egzotycznym motylom będziecie mogli choć przez chwilę poczuć się jak w prawdziwych tropikach.

Akwarystyka
Fani akwarystyki też znajdą coś dla siebie! Zaplanowaliśmy przegląd kolorowego świata ryb akwariowych, który zachwyci zarówno ekspertów, jak i tych, którzy dopiero co rozpoczynają swoją przygodę z akwarystyką. Wśród atrakcji m.in. piękne dyskowce, gupiki, mieczyki, molinezje, bojowniki, skalary, błazenki. zjawiskowe ryby z Jeziora Tanganika, ryby z Ameryki Południowej, ryby morskie w tym małe rekiny i koniki morskie. A ponad to po raz pierwszy podczas Zooparku i w Lublinie – konkurs i wystawa aquascapingowa! Dla tych, którzy kochają połączenie natury, sztuki i wody. Wystawa aquascapingowa przeniesie wszystkich w magiczny świat podwodnych krajobrazów, które stworzą dla Was utalentowani aquascaperzy.

Pokaz drobiu ozdobnego i gołębi rasowych
Ptasia różnorodność z bliska! Czy kiedykolwiek zastanawialiście się, jak piękny i różnorodny może być drób?  Podczas ZOOPARKU będzie można podziwiać różnorodne rasy kur, kaczek, gęsi, a także indyki, bażanty i perliczki. Wspaniałe odmiany kolorystyczne oraz urocze pióra zachwycą wszystkich miłośników natury i piękna. Swoje piórka dumnie prezentowały będą m.in.: perliczki, zielononóżka, brodacz watermalski, gęś tuluska oraz kaczka ruańska. Zobaczycie również szczególną grupę gołębi, która została wyselekcjonowana przez wiele lat, aby zachwycać i uwydatnić określone cechy. W trakcie pokazu gołębi rasowych będzie okazja by dostrzec różnice pomiędzy rasami jak kształt ciała, kolor upierzenia, długość ogona czy budowa skrzydeł.

Wystawa królików rasowych
Ponad 400 różnych królików, 25 ras, różnych odmian barwnych, które przyjadą do nas z całej Polski oraz z Litwy, Łotwy i Słowacji. Będzie można obejrzeć tu króliki rasy Angorskiej – niezmiernie rzadko spotykanej w Polsce. Zwierzaki odznaczają się bardzo długim i delikatnym wełnistym włosiem. Hodowcy zaprezentują też jedne z najmniejszych królików na świecie - Karzełek Havana. Waga dorosłego osobnika tej rasy wynosi zaledwie 700 g-1,100 g. Króliki tej rasy są koloru czekoladowego więc już sama nazwa wskazuje, że wyglądają słodko. Będziecie mogli również zobaczyć króliki rasy Sallander, Dalmatyńskie oraz największe z królików Barany Francuskie, Olbrzym Srokacz i Belgijskie Olbrzymy.

Zwierzaki domowe
Lotopałanki, fretki  i inne gryzonie! Na wystawie pojawią się niezwykle towarzyskie fretki, króliki miniaturowe oraz lotopałanki - jedne z nielicznych ssaków latających lotem ślizgowym. Nie zabraknie też uroczych gryzoni domowych.

Oko w oko z dinozaurem
Zapraszamy  w podróż w czasie do okresu kredy, by pospacerować razem z tyranozaurem. Tyranozaur, który nas odwiedzi pierwszego dnia Zooparku chodzi i ryczy. Ale spokojnie, jest oswojony i bezpieczny. Chętnie sfotografuje się z każdym kto będzie miał odwagę do niego podejść. Spotkanie z dinozaurem będzie możliwe tylko w sobotę.

Pokazy psów rasowych
Zapraszamy na pokazy psów rasowych organizowane wspólnie ze  Związkiem Kynologicznym w Polsce oddział Lublin. Na wybiegu zaprezentuje się kilkadziesiąt psów różnych ras. Oprócz tego na ringu będzie można obejrzeć pokazy obiedence - królowej wśród dyscyplin sportowych dla psów polegającej na posłuszeństwie psa podczas wykonywania poleceń, pokazy agility – widowiskowy sport z psimi torami przeszkód. Dodatkowo będzie można wziąć udział w pokazie szkolenia psów obejmującym współpracę przewodnika i psa oraz uczestniczyć w warsztatach psiego fitnessu. 

Fundacje i stowarzyszenia
ZOOPARK to nie tylko świetna zabawa, ale również okazja do tego, by zrobić coś naprawdę dobrego. Na wydarzeniu pojawią się zwierzęta z zaprzyjaźnionych schronisk, Fundacji Epicrates oraz Fundacji Na Rzecz Ochrony Praw Zwierząt EX LEGE. Wszyscy zainteresowani będą mogli wesprzeć zwierzaki finansowo i otrzymać odpowiedzi na pytania dotyczące adopcji pupila. Wolontariusze będą udzielać porad prawnych z zakresu ochrony praw zwierząt, dobrostanu zwierząt różnych gatunków oraz opowiedzą o problematyce bezdomności psów i kotów.

Zajęcia edukacyjne / strefa dmuchańców
ZOOPARK to świetna okazja by dowiedzieć się coś więcej na temat  różnych gatunków zwierząt ich środowiska naturalnego. Wystawa daje możliwość bezpośredniego obcowania ze zwierzętami, co może pomóc zrozumieć ich potrzeby i zachowanie. Dla dzieci to szansa na aktywne uczestnictwo, interakcję i naukę przez zabawę w specjalnie przygotowanych kącikach edukacyjnych. Dodatkowo nie małą atrakcją będzie wielka bezpłatna strefa dmuchańców dla dzieci oraz kąciki plastyczne.

Lubelska Wystawa Zoologiczna ZOOPARK:
Kiedy: 7-8 października  2023
Godziny otwarcia:  sobota 10:00 – 18:00 / niedziela 9.00-17.00
Gdzie: Targi Lublin, ul. Dworcowa 11

Autor: Ewa Urban
Powrót
Transmisja Sesja Rady Gminy online

Ikona Kamera

Gospodarowanie odpadami
Ikona worek na śmieci
Nieodpłatna Pomoc Prawna
Ikona pomoc prawna
Dokumenty do pobrania
Ikona dokumenty
Odnawialne Źródła Energii

Ikona odnawialne źródła energii